Ремонт/Викуп: +38 (067) 340 59 09 sataservice.ua@gmail.com м.Івано-Франківськ, вул.Вовчинецька 57

Як збільшити час роботи акумулятора ноутбука ?

Комп'ютерний СЦ " SATA Service" Пост Як збільшити час роботи акумулятора ноутбука ?

Пост

Як збільшити час роботи акумулятора ноутбука ?

Мобільність ноутбука – головна його перевага. Дуже зручно працювати на такому комп’ютері в будь-якому місці, а така робота безпосередньо залежить від акумулятора. Якщо у вас «сіла» батарея і поруч немає розетки, то і мобільність перестає тішити. Тому, необхідно оптимізувати роботу таким чином, щоб заряду акумулятора вистачило на довше.

Поради даються в основному в трьох областях: як доглядати за батареєю, як скоротити енерговитрати і як продовжити час роботи.

● Рекомендації по догляду за батареєю

У більшості ноутбуків на сьогоднішній день використовуються літій-іонні акумулятори, у яких є свої плюси і мінуси. Якщо їх враховувати при експлуатації, то батарея прослужить набагато довше.

По-перше, такі акумулятори чутливі як до температури повітря, так і до її перепадів. Наприклад, у жодному разі не можна включати ноутбук, якщо ви принесли його в тепле приміщення з морозу. А використання ноутбука на морозі зменшує ємність батареї.
По-друге, необхідна періодична (приблизно раз на місяць) повна розрядка акумулятора і потім повна його зарядка. Для цього краще зайти в BIOS і скористатися функцією калібрування. Якщо ж цієї функції у вашому ноутбуці немає, то зарядіть повністю батарею, відключіться від мережі, завантажте систему по-максимуму якими-небудь програмами і чекайте. Як тільки батарея розрядилася, ставте її заряджати.
По-третє, якщо ноутбук у вас працює в основному від мережі то зарядіть повністю батарею, вимкніть її, упакуйте герметично в поліетилен та покладіть в прохолодне місце. Також бажано користуватися мережевими фільтрами і блоками безперебійного живлення.
Ну і по-четверте, якщо не чистити контакти батареї, то автономна робота вашого ноутбука скоротиться. Цю процедуру бажано виконувати раз на 3 місяці (але можна і частіше).

● Як скоротити споживання енергії

Зрозуміло, що чим вище енергоспоживання ноутбука, тим менше він пропрацює в автономному режимі. Чим більше комплектуючих, периферії, різних програм запущено на вашому ноутбуці, тим більше він буде споживати електроенергії. Якщо ж відключити непотрібні функції і використовувати налаштування енергозбереження, то цим ви скоротить споживання енергії на 10-20%.

Тим, хто тільки збирається купувати ноутбук, корисно звернути увагу на те яким процесором він укомплектований. Практичніше буде комп’ютер, в якому стоїть економічний процесор і максимальна за розміром оперативна пам’ять.

Якщо ж ви вже щасливий власник ноутбука, то об’єм оперативної пам’яті краще збільшити до максимуму. Оскільки коли не вистачає оперативки, система постійно звертається до вінчестера, шукає інформацію і обмінюється нею з файлом підкачки. А такі операції досить «енерговитратні», в цьому випадку вирішенням проблеми є доставлення ОЗП. Однак, слід знати, що Windows в 32-розрядних системах сприймає максимум 3,25 Гб оперативної пам’яті. Тому, якщо плануєте збільшити пам’ять до 4Гб чи 8 Гб то також прийдеться перевстановити віндовс на 64-розрядний, якщо такий не встановлений. Дефрагментація вінчестера також значно скорочує пошук інформації системою, а значить і споживання енергії.

Тим, у кого на ноутбуку встановлені Vista чи Windows XP бажано замінити їх на Windows 7. У цій операційній системі обробка операцій і завантаження відбувається швидше, що знову ж дозволить працювати автономно трохи довше.

● Як збільшити час роботи акумулятора

Якщо перші два пункти були більше профілактичними, то тут ми розглянемо рекомендації, які дозволять батареї менше «втомлюватися»:

Переходячи на автономний режим роботи, підберіть потрібну схему управління живленням.
Для дотримання температурного режиму розташовуйте ноутбук в захищеному від тепла і сонця місці (по можливості). Також стежте, щоб вентиляційні отвори не були закриті.
Включайте тільки ті програми та пристрої, якими будете користуватися, все інше відключіть.
Якщо можна обійтися без звуку – відключайте, яскравість підсвічування – знижуйте.
Слідкуйте, щоб непотрібні програми, які працюють у фоновому режимі, були закриті.
Не запускайте кілька програм одночасно.
Постарайтеся не користуватися DVD і CD приводами.
Якщо є необхідність перерватися під час роботи, то вимкніть дисплей.
Якщо перерва в роботі більше 10 хвилин, то перейдіть в режим очікування, якщо більше півгодини – ставте режим глибокого сну.
Всі ці поради і рекомендації даються фахівцями таких компаній як Microsoft та Intel, тому слід прислухатися до них.

Теги ,

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви можете переглянути усі новини

Показати усі новини

© Всі права захищені